Jeśli woda w domu nie spełnia naszych oczekiwań dotyczących jej jakości – np. jest twarda i pozostawia osady z kamienia lub nie odpowiada nam jej smak bądź zapach, warto rozważyć montaż domowej stacji uzdatniania wody. Jak się do tego zabrać? Od czego zacząć poszukiwania odpowiedniego urządzenia, komu zlecić jego montaż i późniejszy serwis?
Jeśli jakość wody w domu budzi naszą wątpliwość i chcielibyśmy ją poprawić, warto skontaktować się ze specjalistą od uzdatniania wody. Najlepiej, jeśli będzie to lokalna firma, która przyjedzie i oceni jakość wody wodociągowej. W przypadku wody z własnego ujęcie niezbędne okaże się badania laboratoryjne.
Gdzie znaleźć specjalistę od uzdatniania wody w pobliżu miejsca naszego zamieszkania? Są nimi m.in. Autoryzowani Dystrybutorzy EcoWater. Kontakt do lokalnego specjalisty znaleźć można na stronie: https://ecowater.pl/gdzie-kupic/
Na podstawie przeprowadzonej analizy wody, a także po zapoznaniu się z jej zużyciem w domu oraz możliwościami technicznymi montażu stacji, specjalista zaproponuje optymalne urządzenie, dostosowane do naszych potrzeb oraz wyjściowej jakości wody. W przypadku, gdy problemem jest tylko twardość będzie to zmiękczacz wody o odpowiedniej wydajności. Gdy kluczowe jest poprawienie walorów smakowych i zapachowych wody, niezbędny może okazać montaż filtra węglowego. Jeśli chcemy kompleksowo uzdatniać wodę w domu – zmiękczać ją i filtrować, a nie dysponujemy odpowiednią ilością miejsca na montaż dwóch osobnych urządzeń, specjalista może zaproponować nam zmiękczacz z filtrem węglowym. To jedna stacja typu 2w1, która jednocześnie zmiękcza wodę i przygotowuje ją do spożycia prosto z kranu.
Kolejnym krokiem jest zakup i montaż stacji uzdatniania wody. Fachowy montaż jest kluczowy dla prawidłowej pracy urządzenia. Ważna jest również odpowiednia kolejność montażu filtrów w przypadku zastosowania więcej niż jednego urządzenia, a także m.in. montaż zaworu by-pass lub 3-zaworowego systemu obejściowego czy wykonanie testu ciśnieniowego w celu wykrycia ewentualnych przecieków. Bardzo dobra znajomość budowy i specyfiki pracy montowanego urządzenia, jak również zaleceń producenta odnośnie jego instalacji sprawiają, że zlecając prace specjaliście nie musimy obawiać błędów czy fuszerki.
Montaż stacji uzdatniania wody EcoWater powinien wykonać wyłącznie odpowiednio przeszkolony specjalista. Autoryzowani Dystrybutorzy EcoWater nie tylko zaproponują odpowiednie urządzenie, ale również przeprowadzą jego fachowy montaż, dokonają pierwszego uruchomienia stacji i poinstruują nas jak ją obsługiwać.
Aby stacja uzdatniania wody pracowała efektywnie i bezawaryjnie przez długie lata, powinna być poddawana okresowym przeglądom. Autoryzowany Dystrybutor EcoWater, u którego zdecydujemy się zakupić stację uzdatniania wody nie tylko dobierze i zamontuje urządzenie w domu, ale także staje się opiekunem serwisowym stacji przez cały okres jej użytkowania. Oznacza to, że nie musimy martwić się szukaniem fachowca, który dokona okresowych przeglądów stacji czy w razie ewentualnej usterki pomoże szybko wyeliminować problem. W ten sposób zyskujemy gwarancję wsparcia i fachowej pomocy, gdy jest ona potrzebna. Z tego względu zakupu stacji uzdatniania wody warto dokonać u Dystrybutora znajdującego się najbliżej miejsca naszego zamieszkania – wówczas pomoc serwisowa, gwarancyjna i pogwarancyjna nie będzie wiązała się z wyższymi kosztami dojazdu.
Poznaj najczęściej wybierany zmiękczacz wody dla domów jednorodzinnych