Przyjmuje się, że zdrowa, dorosła kobieta powinna pić ok. 2 litrów wody dziennie, mężczyzna ok. 2,5 l. Taka ilość zapewnia odpowiednie nawodnienie i utrzymanie bilansu wodnego w organizmie na pożądanym poziomie, niezbędnym do jego prawidłowego funkcjonowania.
Biorąc pod uwagę dzienne spożycie wody na poziomie 2 l, tylko jedna osoba pijąc wodę kupowaną w plastikowych butelkach o pojemności 1,5 litra, przez miesiąc wygeneruje odpady w postaci 230 butelek. Rocznie to ok. 3360 butelek z plastiku! To bardzo dużo uciążliwych dla naszej planety śmieci.
Istnieją jednak sposoby, dzięki którym możemy znacznie ograniczyć ich liczbę, a nawet całkiem zrezygnować z kupowania wody w butelkach, zapewniając sobie jednocześnie dostęp do smacznej wody pitnej.
Filtr węglowy dla mieszkańców domów jednorodzinnych i apartamentów.
Zarówno punktowy, jak i centralny filtr, zapewnią nam smaczną, bezpieczną wodę do picia prosto z kranu i pozwolą zapomnieć o kupowaniu drogiej, nieekologicznej wody butelkowanej. Ułatwią również przyjmowanie odpowiedniej ilości płynów dziennie. Aby dobrze nawadniać organizm powinniśmy bowiem zadbać m.in. o to, aby woda, którą mamy spożywać zwyczajnie nam smakowała i była dla nas łatwo dostępna. Oba warunki pozwolą nam łatwo spełnić domowe filtry wody.
Aby ułatwić sobie picie większej ilości wody przebywając w domu możemy nalewać ją do dzbanka lub karafki, tak aby niewielki zapas świeżej wody mieć zawsze pod ręką. Wychodząc z domu zabierajmy ze sobą bidon wypełniony przefiltrowaną wodą z kranu. Najlepiej taki, z szeroką słomką, która sprawi, że z każdym łykiem będziemy przyjmować nieco więcej wody, niż pijąc ją standardowy sposób, co w efekcie ułatwi nam dzienne przyjmowanie odpowiedniej ilości płynów.